Odśnieżanie dachów

W zimie na właścicielach i zarządcach nieruchomości spoczywa obowiązek odśnieżania dachów i chodników oraz usuwania sopli. Prawo budowlane przewiduje kary za niedopełnienie tego obowiązku – straż miejska i przedstawiciele nadzoru budowlanego regularnie sprawdzają, czy na budynkach nie zalegają masy śniegu podczas opadów.
Trzeba zrozumieć, że lawiny dachowe stanowią duże zagrożenie dla przechodniów i mienia pozostawionego wokół budynku. Szczególnie niebezpieczny jest mokry śnieg, ponieważ jest ciężki i może zawierać ostre fragmenty lodu. Jego waga często wynosi nawet 700 kg/m3!
Pracownicy naszej firmy wykonując odśnieżanie dachów działają zgodnie ze standardami opisanymi w prawie budowlanym, przestrzegając przy tym zasad BHP. Mamy duże doświadczenie w pracy na wysokości i oprócz odśnieżania wykonujemy wiele innych usług na dachach.
Przy ustalaniu częstotliwości usuwania śniegu z dachu należy kierować się ilością opadów. Przy silnych opadach zalecamy niezwłoczną rezerwację terminu na odśnieżanie dachu ze względu na duże obłożenie. Oferujemy usługi jednorazowe oraz cykliczne.
Nasza firma oferuje pomoc przy wyżej wymienionych usługach, a także montaż płotków przeciwśniegowych, które stanowią zabezpieczenie przed osuwaniem się mas białego puchu.
Cena odśnieżania dachu w Warszawie zależy od jego wielkości, kształtu oraz lokalizacji budynku. Skorzystaj z naszej pomocy, opisz szczegóły zlecenia i zapytaj o wstępną wycenę.
Nie zwlekaj z odśnieżaniem dachu – zalegające masy zamarzniętej wody wpływają na niszczenie połaci, wilgotnienie elewacji i uszkodzenie izolacji a co najważniejsze stanowią duże obciążenie dla konstrukcji dachu. Zaoszczędź pieniądze na naprawach rynien i remontach, zamawiając usługę odśnieżania już dziś!