Montaż kolców przeciwko ptakom

Jesteś zmęczony ciągłym stukaniem w okna przez siedzące na parapecie ptaki? Wciąż ciężko Ci domyć parapet z ptasich odchodów? A może przeszkadza Tobie ciągły bałagan wokół Twojego obiektu? Polecamy Ci skorzystanie z naszej usługi montaż kolców przeciw ptakom w Warszawie, a problem będzie rozwiązany raz na zawsze.
Kolce nie tylko skutecznie uniemożliwią ptakom siadanie na powierzchniach, ale także zapobiegną powstawaniu na niej gniazd. Można je montować na przeróżnych podłożach, na przykład na:

  • parapetach;
  • rynnach;
  • dachówkach;
  • balustradach;
  • drewnianych balach;
  • konstrukcjach stalowych.

W zależności od rodzaju powierzchni, do której będzie przylegała podstawa kolców, wybiera się inny sposób montażu: za pomocą kleju, wkrętów lub opasek zaciskowych. Należy pamiętać, że montażu kolców przeciw ptakom nie należy wykonywać zimą, jeśli niezbędne jest przyklejenie klejem, kiedy temperatura powietrza jest niższa niż 4 °C. Wówczas klej traci swoje właściwości wiążące, co skutkuje utratą trwałości montażu.
Jak wykonać montaż kolców przeciwko ptakom we własnym zakresie?
Przed przyklejeniem kolców dokładnie myjemy powierzchnię za pomocą specjalnych preparatów czyszczących, a następnie odtłuszczamy ją. Dopiero do tak przygotowanego podłoża mogą zostać przytwierdzone posmarowane cienką warstwą kleju kolce. Aby upewnić się, że doszło do złączenia, dociskamy każdy element, a następnie dodatkowo kontrolujemy całość mechanicznie. Dbamy o to, aby pozostawić po sobie porządek w miejscu pracy, by klient był w pełni zadowolony.
Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych kolców są spirale lub ruchome, obrotowe druty pełniące funkcję odstraszającą dla zwierząt. Zamontujemy zabezpieczenia przeciw ptakom na różnego typu obiektach. Jeśli chciałbyś skorzystać z naszych usług, najlepiej będzie, jak zadzwonisz i indywidualnie przedstawisz szczegóły zlecenia. Prace na wysokości to nasza specjalność a utrudnianie życia gołębiom to nasza pasja!