Czyszczenie rynien

Po co wykonuje się czyszczenie rynien?
Proces ten pozwala uchronić się przed wysokimi kosztami naprawy dachów, rynien oraz elewacji. W nieudrażnianych rynnach gromadzą się liście, błoto oraz woda, co sprzyja powstawaniu pęknięć rynien wykonanych z PVC oraz rdzewieniu rynien metalowych. Poza tym niepoprawne odprowadzanie wody będzie skutkowało zawilgotnieniem ścian budynku, a naprawa elewacji i dociepleń to kolejne niemałe wydatki.
Jak często należy udrażniać rynny?
Raz do roku to absolutne minimum, jeżeli chodzi o wskazywaną przez nas częstotliwość przeprowadzania tej usługi. Naszym klientom zalecamy jednak wykonywanie czyszczenia dwa razy w roku. Czyszczenie rynien i kontrola szczelności przed zimą to bezwzględna konieczność – w tym okresie występują najsilniejsze opady oraz gromadzą się największe zabrudzenia. Po zimie z kolei warto niezwłocznie pozbyć się obciążających zanieczyszczeń oraz sprawdzić stan całego systemu rynnowego.
W jakich miastach mogę skorzystać z usługi czyszczenia rynien?
Naszym głównym obszarem działania jest Warszawa i jej okolice, jednakże przy większych zleceniach chętnie wybierzemy się też w stronę Siedlec, Płocka, a nawet Radomia!