Malowanie elewacji

Zadbana elewacja jest postrzegana jako wizytówka domu. Elewacja często pełni funkcję zarówno praktyczne np. docieplanie budynku, jak i estetyczne.
Koszty wykonania elewacji zależą głównie od rodzaju materiału. Wyróżniamy m.in. elewacje kamienne, drewniane, ze szkła oraz z cegieł i bloczków.

Elewacje kamienne są od dawna dostępne na polskim rynku. Wybierane są chętnie ze względu na szeroką paletę kolorów, tekstur, oraz różnorodnymi możliwościami obróbki tj. szlifowanie, piaskowanie czy polerowanie. Ten typ elewacji jest bardzo trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne jak i czynniki atmosferyczne. Cena wykonania elewacji kamiennej waha się od 300 do 900 zł za metr kwadratowy.

Elewacja drewniana jest również bardzo popularna od wielu lat. Jest to jedna z najstarszych metod ochrony ścian zewnętrznych. Na elewację należy stosować drewno o wilgotności ok 15-18%. Najlepiej sprawdza się świerk i sosna ze względu na dużą zawartość żywicy, co powoduje, że jest trwalsze i bardziej odporne na wilgoć. Koszt wykonanie elewacji drewnianej zależy głównie od rodzaju użytego drewna i waha się od 90 do nawet 700 zł za metr kwadratowy.

Elewacje z cegieł i bloczków mogą być wykonane z cegły klinkierowej, cegły licowej, cegły silikatowej, cegły betonowo-kalcytowej oraz z bloczków betonowych.

Po kilku latach eksploatacji elewacja często wymaga odnowienia. Warto wtedy zlecić renowacje firmie która ma wieloletnie doświadczenie w tego typu pracach.

Malowanie elewacji wykonujemy szybko, sprawnie i z dbałością o najdrobniejszy detal. Zapraszamy do kontaktu w celu wyceny.