Odgrzybianie elewacji

Większość budynków na pewnym etapie użytkowania pokrywa się zielonkawym nalotem, który wskazuje na rozwój tak zwanej biokorozji, czyli osadów z grzybów i pleśni. Pojawienie się wykwitów to zupełnie normalne zjawisko, ważne tylko żeby w porę zareagować i zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się nalotów. Cechą charakterystyczną mikroorganizmów jest ich zdolność do bardzo szybkiego rozmnażania się, dlatego należy zabezpieczyć powierzchnię jak najszybciej po zauważeniu pierwszego wykwitu i usunięciu go wykonując odgrzybianie elewacji.
Nie należy lekceważyć zielonych osadów na ścianach budynku, ponieważ oprócz nieestetycznego wyglądu mogą być one groźne dla zdrowia użytkowników konstrukcji. Skorzystaj z dostępnej w naszym katalogu usługi odgrzybiania elewacji. Dzięki wykorzystaniu przez nas metody impregnacji hydrofobowej, biokorozja zostanie skutecznie zwalczona na długi okres czasu.
Przy czyszczeniu elewacji nie ograniczamy się do usunięcia samego grzyba – skutecznie pozbędziemy się również mchów, glonów i porostów. Wykorzystujemy silne środki zabezpieczające powierzchnię przed rozwojem mikroorganizmów w przyszłości.
Wykonujemy odgrzybianie elewacji na każdej wysokości, pracujemy z dostępu linowego.
Odgrzybianie elewacji znacznie rzadziej muszą wykonywać ci, którzy regularnie dbają o budynek. Lepiej od czasu do czasu naprawić rynnę lub uszczelnić dach niż później borykać się z remontem całej elewacji. Wilgoć sprzyja rozwojowi osadów biologicznych, dlatego należy stale kontrolować stopień zawilgotnienia ścian.
Realizujemy zlecania nie tylko w Warszawie! Zadzwoń i zapytaj o dostępność terminów i opcje dojazdu do klienta. Na pewno dojdziemy do porozumienia i będziesz mógł sam przekonać się o naszej terminowości i profesjonalizmie.